Otsime pidevalt uusi perspektiive

28.10.2020

 

CF&S Estonia AS’i raudteetranspordi osakonna juhataja Ilja Poljakov kommenteeris olukorda raudteetranspordi valdkonnas.

 

Käesolev aasta on toonud igapäevaellu märkimisväärseid muudatusi. Vaatamata sellele püüame projektid ikkagi õigeaegselt lõpule viia, kohanedes uue reaalsusega. Tänapäeval kasutame korraga mitut veosõlme (hub), mis võimaldab meil pakkuda parimat kaubaveo marsruuti ja liiki.

Viimase aja tendents näitab, et kliendid on hakanud üha enam eelistama raudteetransporti kui usaldusväärsemat ja ohutumat transpordiliiki - oluline tegur seoses valtiseva olukorraga.

 

Transpordist rääkides ei tohi mainimata jätta ka keskkonnasõbralikkuse aspekti. Transpordilogistika on üks maailma suurimaid CO2 heitme allikaid. Töötame CO2 heitkoguste vähendamise võimaluste kallal, üks neist on kontreileri transport - maantee- ja raudteetranspordi kombinatsioon. See on transpordivaldkonnas üks aktuaalsemaid suundi ning meie spetsialistid on valmis pakkuma sellist lahendust.

 

Hoolimata asjaolust, et enamik üritusi tühistati või lükati järgmisse aastasse, pöörame me endiselt suurt tähelepanu logistikasektori koostöö säilitamisele ja arendamisele, samuti uute partnerite leidmisele, valides selleks turvalised suhtlusviisid. Augustis osalesime Project Cargo Network’i poolt korraldatud virtuaalsel koosolekute nädalal. Projekti raames pidasime 7 veebikohtumist, millel oli kahtlemata positiivne mõju meie tööle, ning mis tugevdas ettevõtte rahvusvahelist partnerlust.

 

Viimase aasta jooksul oleme proovinud hakata otseselt töötama firmaga CNH Industrial. See oli meie jaoks omamoodi väljakutse: selleks, et vastata koostööpartneri kõrgetele nõuetele, pidime me palju õppima. Sel aastal kroonis meie jõupingutusi edu ning CF&S korraldas 4 kaubavedu Euroopast Kesk-Aasiasse; transpordi maht moodustas umbes 80 ühikut masinaid.

 

Üldiselt ootasime me olukorra negatiivsemat arengut, kuid tänu hästi koordineeritud tööle, aktiivsele osalemisele hangetes, loodame positiivsetele tulemustele ja uutele perspektiividele äri arendamiseks.

 

Ilja Poljakov

Raudteetranspordi osakonna juhataja